یه کتاب جدید، یه فیلم جدید

امروز سرکلاس تکنسین دارویی خانم دکتر سعیدی راجع به بیماری های روانی و داروهاش توضیح میدادن که راجع به کتاب “ورونیکا تصمیم میگیرد بمیرد” گفت و ترغیب شدم بخونمش ولی از اونجایی که وقت زیادی نداشتم و خانم دکتر اصرار کردن حتما کتاب رو زمانی شروع کنید که مطمئن باشید میتونید به آخر برسونیدش و گرنه ممکنه مثل قهرمان داستان به فکر خودکشی بیفتید ترجیح دادم فیلمش رو ببینم 🙂

ورونیکا تصمیم میگیرد بمیرد
ورونیکا تصمیم میگیرد بمیرد

با یه چت ساده به این عبارت میرسیم توی سایت های دانلود پی دی اف

ورونیکا، دختر جوانی‌ که‌ به‌ دنبال‌ مرگ‌ رفته، زندگی‌ را می‌یابد. او نزدیک‌ یک‌ هفته‌ بین‌ زندگی‌ و مرگ‌ سرگردان‌ است، ولی‌ آگاهی‌اش‌ از مرگ‌ باعث‌ می‌شود شدیدتر زندگی‌ کند و کارهایی‌ را انجام‌ دهد که‌ پیش‌ از آن‌ هرگز نکرده‌ بود. ورونیکا به‌ آن‌ چه‌ ندارد می‌اندیشد و زندگی‌ خود را دوباره‌ ارزیابی‌ می‌کند.
به نظر می رسد که ورونیکا هرچه می خواهد دارد. شب ها برای تفریح بیرون می رود، با مردهای جذاب ملاقات می کند، اما شاد نیست. در زندگی اش چیزی کم است. برای همین است که صبح روز ۱۱ نوامبر سال ۱۹۹۷، تصمیم می گیرد بمیرد. با قرص دست به خودکشی می زند و هرچند خودکشی اش موفق نیست، دکتر به او می گوید که تا چند روز دیگر می میرد.
این داستان، ورونیکا را در این روزهای حساس تعقیب می کند، چرا که ورونیکا در کمال تعجب پی می برد که جذب بیمارستانی شده که در آن بستری است. در این شرایط کشف چیزهایی را کشف می کند که پیشتر هرگز به خودش اجازه نداده بود: نفرت، ترس، کنجکاوی، عشق… تجربه اش او را به تدریج به درک این حقیقت وادار می کند که هر ثانیه از زندگی اش، گزینشی میان مرگ و زندگی است. این کتاب پائولو کوئلیو درباره‌ی کسانی است در قالب های معمول اجتماعی نمی گنجند. درباره جنون است و نیاز به یافتن راهی متفاوت برای زندگی، برای کسانی که اغلب با پیشداوری های دیگران آزار می بینند، فقط به این دلیل که مثل دیگران فکر نمی کنند. (نوشته پائولو کوئیلو )

خوب پی دی اف رمان و لینک دانلود فیلم رو برای دوستانی که علاقمند هستند میذارم 🙂

دانلود پی دی اف ورونیکا تصمیم میگیرد بمیرد

 

لینک دانلود فیلم

فعلا خدانگهدارتون 🙂

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *